فناوری اطلاعاتویژه

قوی ترین و ساده ترین نرم افزار قفل گذاری فایل ها

قوی ترین و ساده ترین نرم افزار قفل گذاری

با سلام خدمت همراهان همیشگی سایت ندای علم

نرم افزار Set Files Password یا sfp

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که بخواید فقط یک فایل رو در سیستم یا در فلش ممری خودتون طوری قفل گذاری کنید که غیر قابل شکستن باشه و در صورت حذف ، حتی با ریکاوری کردن فایلها هم امکان دسترسی به اون فایل نباشه ، ما امروز قصد داریم نرم افزاری رو به شما معرفی کنیم که کاملا پرتابل و خوداجرا میباشد  یعنی این نرم افزار قابل حمل ، با حجم بسیار کم و بدون نیاز به نصب میباشد. فقط کافیه اون رو اجرا کنید و فایل یا فایلهای مورد نظرتون رو به اون معرفی کنید و محل خروجی و رمز مورد نظر خوتون رو هم به اون معرفی کنید ، این نرم افزار بر اساس رمزی که شما برای فایل خودتون در نظر میگیرید الگوریتمی رو تدارک میبینه که تمامی بیتهای فایلهای شما رو بر اساس اون الگوریتم به هم میریزه و فایلی جدید و به هم ریخته به شما تحویل میده(بدون دستکاری فایل اصلی).

برای استفاده از اون فایل تنها راه ممکن استفاده از همین نرم افزار و داشتن رمز مربوطه هست در صورتی که رمز فایل یا فایلها رو فراموش کنید متاسفانه هیچ راهی برای بازگردانی فایل وجود نداره ، پس اکیدا توصیه میکنیم رمزی را روی فایلهای خود قرار دهید که فراموش نکنید در صورت استفاده صحیح از این نرم افزار شما میتوانید با خیال راحت اطلاعات شخصی یا مهم و محرمانه ی خود را ابتدا رمز گذاری کنید و سپس آن را درون فلش ممری خود کپی کنید در صورت گم شدن فلش ممری عملا هیچ راهی برای بدست آوردن این فایلها برای یابنده وجود ندارد مگر استفاده از همین نرم افزار و داشتن رمز مربوطه

شما میتوانید پس از دانلود نرم افزار مربوطه به شکل یک تک فایل ، آن را در فلش ممری خود کپی کنید و در هر جا فایلهای خود را با آن کدگذاری و استفاده کنید.

 

encrypt files رمزگذاری فایلها

برای رمزگذاری :

 با کلیک روی گزینه ی source فایل یا فایلهایی که میخواهیم روی آنها رمزگذاری انجام شد. را انتخاب میکنیم ، در صورتی که چندین فایل را با هم انتخاب کنیم در کادر مربوطه فقط نام یک فایل نمایش داده میشود اما جای نگرانی نیست بعد زدن گزینه encrypt همه ی فایلها رمزگذاری خواهند شد.

با زدن گزینه ی destination محلی که میخواهیم فایلهای رمزگذاری شده ذخیره شوند را انتخاب میکنیم این محل میتواند در همان پوشه ی اصلی کنار فایلهای اصلی باشد در ابتدای نام فایلهای رمزگذاری شده یک کلمه enc اضافه میشود تا جایگرین فایلهای صلی نشود و آنها را خراب نکند

در کادر سوم هم رمزی مثل 1234 یا … میتوانید استفاده کنید محدودیتی برای قرار دادن رمز وجود ندارد و میتواند حتی رمزی یک رقمی باشد یا یک حرفی باشد.

بعد از پر کردن این سه گزینه روی گزینه encrypt کلیک میکنیم و منتظر میمانیم تا عملیات انجام شود.

برای برداشتن رمز و استفاده از فایل:

با زدن گزینه source فایلهایی که قبلا رمزگذاری کرده ایم را انتخاب میکنیم و در قسمت دوم نیز محلی که میخوایم فایلها بازگردانی شوند را انتخاب میکنیم و در کادر سوم رمزی که قبلا برای فایلها قرار داده ایم را وارد میکنیم و گزینه decrypt را میزنیم و منتظر میمانیم تا عملیات پایان یابد.

در صورت داشتن هر گونه سوال میتوانید از قسمت نظرات سوالات خود را مطرح کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن